piątek, 27 lutego 2015

Paznokcie akrylowe czy żelowe? Które wybrać? Czym się różnią? Która metoda jest bezpieczniejsza?

Wiele kobiet zmaga się z problemem słabych, łamliwych i rozdwajających się paznokci. Niezadowolenie budzi również kształt płytki. Dlatego też decydujemy się na zabiegi kosmetyczne. Jeżeli zastanawiasz się jaką metodę wybrać, postaram się opowiedzieć dokładnie czym różni się metoda żelowa od akrylowej, jakie są ich plusy a jakie minusy.

fot. fotolia.com

Przede wszystkim obie metody możemy podzielić na dwie techniki: można przedłużyć paznokieć akrylem na tipsie i akrylem na formie (szablonie) lub żelem na tipsie i żelem na formie (szablonie).Wszystko zależy od naszego paznokcia.

METODA AKRYLOWA

fot. www.zszywka.pl
Jeżeli słyszałaś: "wybierz metodę żelową bo akryl jest bardzo szkodliwy", obalmy ten mit. Faktycznie w latach '60  paznokcie akrylowe były wykonywane ze szkodliwych substancji chemicznych (głównie chodzi metyl), jednak już w latach '70 zastąpiono je zupełnie nie szkodliwymi dla naszego zdrowia (etylem). Kolejny mit "nie można robić paznokci akrylowych w ciąży". Jak dotąd nie odnotowano żadnego wpływu na płód. Długotrwały kontakt z akrylem może (ale nie musi) powodować reakcje alergiczne.  Fakt ten dotyczy jednak kosmetyczek i stylistek, które pracują na co dzień przy tej substancji. Część kobiet w ciąży rezygnuje z akrylu ze względu na nieprzyjemny zapach. Reasumując nie ma żadnych przeciwwskazań dla ciężarnych kobiet.


Plusy metody:

http://www.centrumprestige.pl
+ szybko zasycha
+ jest trwalsza od metody żelowej
+ duża wytrzymałość na odkształcenia
+ zasłania krótkie/ obgryzione/ złamane paznokcie

Minusy metody:

- nieprzyjemny zapach

Jak długo się utrzymuje?

Około 2 tygodni do półtorej miesiąca.

METODA ŻELOWA

fot. www.styllowy.pl
Dużym plusem są właściwości żelu. Nałożony bezpośrednio na płytkę paznokcia może wspaniale ją utwardzić. W ofercie salonów kosmetycznych zazwyczaj znajdują się żele witaminowe- warto o nie zapytać. Żel wzbogacony o włókna jedwabiu sprawi, że paznokieć stanie się bardziej elastyczny i mniej podatny na uszkodzenia. Jakie są więc jego minusy? Dużo klientek obawia się agresywnego spiłowania płytki. Nadmierne piłowanie może spowodować osłabienie płytki, która po ściągnięciu żelu stanie się cienka jak papier. Taka płytka narażona jest na łamanie i pękanie. Nie jest to jednak winą żelu (czy akrylu) tylko kosmetyczki. Dobrze wykształcona, wie doskonale, że płytkę należy jedynie zmatowić a nie spiłować.



Plusy metody:

http://www.centrumprestige.pl/
+ wygląda naturalniej od metody akrylowej
+ właściwości pielęgnacyjne żelu

Minusy metody:

- mniej trwały od metody akrylowej

Jak długo się utrzymuje?

Podobnie jak w przypadku akrylu. Od dwóch do półtora miesiąca w zależności od indywidualnych cech paznokcia (np. tempa wzrostu).


Podsumowując obie metody mają swoje plusy i minusy. Akryle będą lepsze dla osób aktywnych, dla paznokci narażonych na uszkodzenia i osób zmagających się z problemem obgryzania. Żele natomiast są idealne na specjalne okazje lub gdy chcesz
dodatkowo wzmocnić paznokieć.

A jaką metodę Wy stosujecie? :)

http://www.centrumprestige.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz